Jülide Özçelik

Jülide Özçelik – vokal
Cem Tuncer – gitar
Ercüment Orkut – tuşlu çalgılar
Efecan Tuncer – basgitar
Ediz Hafızoğlu – davul

İstanbul doğumlu olan Jülide Özçelik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Nükhet Ruacan ve birçok önemli akademisyen ile çalışarak Vokal Performans Bölümü’nden mezun oldu.

Bize ait ama evrensel standartlarda ve Türkçe sözlü bir albüm yapma fikriyle yola çıkan şarkıcı, kendi bestelerini ve sevdiği eserleri müzisyen arkadaşlarıyla birlikte yorumlayarak 2008 yılı başında “Jazz İstanbul Volume-1” ve 2011 Aralık ayında “Jazz İstanbul Volume-2” adlı albümlerini müzikseverlerle buluşturdu. 2019 başında yayımlanan 3. albümü Nefes’te önceki albümlerinde de olduğu gibi tüm düzenlemeleri Cem Tuncer’e aittir.

 

Jazzİstanbul

Jülide Özçelik birçok yerel ve uluslararası festivaldeki solo konserlerinin yanı sıra Bursa, Antalya, Çukurova, İstanbul Devlet Senfoni Orkestraları ile verdiği konserler serisine de devam etmektedir. 

Jülide Özçelik konserlerinde sahnede çok değerli müzisyen dostları gitarda Cem Tuncer, piyanoda Ercüment Orkut, bas gitarda Efecan Tuncer ve davulda Ediz Hafızoğlu ile birlikte performans yapmaktadır.

İletişim Formu

6 + 7 =