Gruplar

2013

Nazdrave

Ediz Hafızoğlu’nun 2014 yılında başlattığı müzikal projesi Nazdrave, Bulgarca ‘şerefe’ anlamına geliyor. Sanatçının Bulgaristan’ın Paisevo köyünde başlayan ve İstanbul’da devam eden kariyeri boyunca çok kültürlü müziğin izlerini taşıyan projesi, kişisel ve müzikal sınırlara bağlı kalmadan, beraber çalıştığı farklı türden müzisyenler için yazdığı parçalardan oluşuyor.

2015

Ceza Live Band

Ceza, ya da gerçek adıyla Bilgin Özçalkan, Türk rap müzisyeni ve söz yazarı. Küçük yaştan itibaren rap müzikle ilgilenmeye başladı. Ceza takma adını atışmalarda rakiplerin ve seyircilerin cezamız geldi demelerinden ötürü bu ismi almıştır. 2015 yılına gelindiğinde ise “Suspus” albümünü sevenleriyle buluşturmuş, aynı yıl albüme adını veren “Suspus” şarkısının klibiyle tüm dikkatleri üzerine çekmiştir.

2006

Jülide Özçelik

İstanbul doğumlu olan Jülide Özçelik, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde Nükhet Ruacan ve birçok önemli akademisyen ile çalışarak Vokal Performans Bölümü’nden mezun oldu.

2009

Elif Çağlar

Elif Çağlar, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünde, caz kompozisyonu eğitimi aldı. “Roxy Müzik Günleri” birincisi grubu “Bagdat Avenue” ile “1-10” isimli bir albüm çıkardı.

2011

Cem Tuncer Quartet

Caz gitaristi, besteci, aranjör ve prodüktör Cem Tuncer’in ilk solo albümü “Alright!” Lin Records etiketiyle müzikseverlerle buluştu. Tuncer’e 2011 yılında kurduğu caz grubu Cem Tuncer Quartet’in üyeleri saksafon sanatçısı Engin Recepoğulları, kontrbas sanatçısı Volkan Hürsever, davul sanatçısı Ediz Hafızoğlu ile birlikte Ricky Ford da eşlik ediyor.

2020

Bosphorus Big Band

Big Band kültürüne yeni bir soluk: Halil İbrahim Işık’s “Bosphorus Big Band”

Big Band grubu “Bosphorus Big Band”, ilk albümü
“BA-BE”yi Lin Records etiketiyle çıkardı. 

Uluslararası müzik sektörünün vazgeçilmez klasikleri arasında yer alan Big Band kültürüne yepyeni bir soluk getirecek olan Halil İbrahim Işık’s “Bosphorus Big Band”, “BA-BE” albümü ile müzikseverlerle buluştu.

2012

Alp Ersönmez

2011’de ilk albümü “Yazısız”ı çıkaran Alp Ersönmez’in yeni albümü “Cereyanlı”, enerjik ve tempolu bir müziği dinleyicisiyle buluşturuyor. Sequencer ve bilgisayar ile desteklenmiş 

1990

Yansımalar

1990 yılında Aziz Şenol Filiz ve Birol Yayla tarafından kurulan müzik grubu. Temelde akustik bir tınıya sahip olan topluluk, geleneksel Türk müziğinden yola çıkarak günümüzü yansıtan ve geniş bir yelpazeye açılabilen sade ve dingin bir müzik anlayışını yorumluyor.

İletişim Formu

5 + 8 =