Biyografi

Ediz Hafızoğlu

19 Eylül 1980’de Bulgaristan’ın Silistre şehrinde doğan Ediz Hafızoğlu’nun müzik hayatı babasının darbuka çalmayı öğretmesi ve özellikle de dedesinin ısrarları neticesinde 7 yaşında saz / bağlama öğrenimi ile başlar.

1992 yılından itibaren Bulgaristan’da kurulan ‘’Sakin Tuna Sanat Topluluğu’’ ile neredeyse tüm ülkeyi gezer, darbuka çalar sayısız konsere çıkar ve yarışmalarda ödüller kazanır. Davul çalmaya 1995 yılında Kabataş Erkek Lisesi orkestrası ile başlar.

2000 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümüne girer.

2003 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Jazz Performance bölümünü tam burs alarak kazanır. Burada Ricky Ford, Cengiz Baysal, Donovan Mixon, Can Kozlu, Selen Gülün gibi değerli hocalarla çalışır. Aynı dönemde Aydın Esen ile özel çalışmalar yapar.

Nazdrave Projesi

Yıllarca 200’den fazla albümde davul çalmış olan Ediz Hafızoğlu Nazdrave projesi ile solo kariyerine de devam etmektedir. 2014 yılında ‘’Nazdrave’’, 2016 yılında Nazdrave feat. Harald Lassen ‘’Live At 22nd Istanbul Jazz Festival’’, 2018 yılında Nazdrave 13 albümleri, 2019 yılında da ‘’Üç Türkü’’ isimli EP’yi yayımlamıştır.

Birlikte Çalıştığı Gruplar ve Müzisyenler

Nazdrave projesinin yanında grup elemanı olarak yer aldığı proje ve gruplar şunlardır:

Ceza, Jülide Özçelik, Elif Çağlar Quartet, Cem Tuncer Quartet, Yansımalar, Alp Ersönmez ‘’Cereyanlı’’ 

Bugüne kadar birlikte çalıştığı müzisyenlerden bazıları:

Ricky Ford, Dusko Goykovich, Eddie Henderson, Arto Tunç Boyacıyan, İmer Demirer, Roy Hargrove, Roberta Gambarini, Randy Brecker, İbrahim Maalouf, Wolfgang Muthspiele, Paula West, Kevin Mahagony…

İletişim Formu

15 + 14 =