Endorsement

Pearl

1998 yılında, 18 yaşımda, babamla Tünel’e bana ilk davulumu almaya gittik. Lise hayatım boyunca Tünel’e sıkça gider, müzik mağazalarının vitrinlerindeki zillere uzun uzun bakar dururdum. Bu mağazalardan biri de Zuhal Müzik’ti. Çok arkadaşımız abimiz oldu oralarda. İlk tercihim Pearl olmuştu. O zaman ve hala sıkı bir Megadeth fanı olarak Nick Menza’nın çaldığı davul setup’ı olarak da benim aklımda yer etmişti. Uzun yıllar Pearl’ün Masters dahil birçok davuluna sahip oldum, onlarca albüm çaldım. Davul setleri değişse de Pearl Masters trampetim hiç değişmedi, neredeyse çaldığım tüm albümleri onunla çaldım. İzmir’de bir konser için bulunduğum esnada otelimin yakınında olan Zuhal Müzik mağazasına Gürkan Özkan’ı ziyarete gittim. Hem çay içtik, hem muhabbet ettik. Orada gördüğüm sarı renkli Pearl Decade Maple’ın fotoğrafını çekip Tolga Özoğlu’na yolladım ve ‘’ Tolga, bu davulu İstanbul’a getirtebilirsek setup olarak bununla çalacağım bundan sonra’’ dedim ve hikayemiz tekrar Pearl ile birleşti.

https://www.pearleurope.com/home/

https://shop.zuhalmuzik.com/pearl

Anatolian Cymbals

Anatolian zilleri ile tanışmama Şenol Küçükyıldırım vesile oldu. 2000 yılında fabrikaya gittik, Temel Tamdeğer ile tanıştık ve 20 yıldır abi kardeş ilişkisi bir yana dünyanın en iyi zillerinden birinin temsilcisi olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. O yıllarda profesyonelliğe daha yeni adım atmışken bana büyük destekleri oldu. Bana özel ziller yapmaları sayesinde aşık olduğum zillere sahip oldum. Artık yaşadığım yer dolayısı ile fabrikaya sık sık uğrayamasam da eskiden iki haftada bir gider, sadece kahvaltı edip, yeni neler var diye bakar eve dönerdim. Bir zil arıyorsam onun nasıl ses çıkarmasını hayal ettiğimi söylemem ve bir iki zil sonra o zili bulmam kadar konforlu bir durum olamaz. Yıllardır işini bu kadar iyi yapan, kalitesini koruyup yenilikleri takip eden Anatolian ve Temel Tamdeğer ile birlikte daha nice yıllara diyelim.

https://anatoliancymbals.org

Agner Drumsticks

Agner firması ile tanışmamızı sağlayan Antalya’dan Erman Okbay oldu. Bana özel, elime en iyi outran, zilden bence en iyi sesi çıkaran bagetleri ürettiler. Birkaç ay ellerindeki farklı modelleri sahnede çalma imkanım oldu. Bir gün de sözleştik, Kaş’tan Antalya’ya ofislerine geçip çeşitli bagetleri deneyip bir eleme yaptık. En sonunda ağırlık, baget ucu ve cila konusunda da netleşince bu harika ‘’signature’’ bagetler ortaya çıktı. Yeni başlayan bu birliktelik umarım yıllarca farklı ürünleri geliştirerek devam eder.

http://www.beatandgroove.com/agnerdrumsticks

https://agner-sticks.com

İletişim Formu

13 + 8 =